Lyssna live!

PLUTTE - en ovanlig kanin

2 mars 2025

Gunnel Agrell Lundgren, Marie Svedberg Axelson

En bok är som en vän alltid redo för nya äventyr, säger Marie Svedberg Axelson - författare med eget bokförlag. Här talar hon om sin bok PLUTTE - en ovanlig kanin, för barn 6 - 10 år. Finns på Akademibokhandeln i Tyresö. Marie arbetar också på Bris och som jourhavande medmänniska. Programmakare Gunnel Agrell Lundgren

Medverkar:

Gunnel Agrell Lundgren, Marie Svedberg Axelson

Längd:

32 min

Ort/Område:

Tyresö

Planeras att höras nästa gång kl 09:36 på 91,4

Programmet sänds under perioden 2 mars till 23 mars 2025 på 91,4Mhz med ett intervall på 15 timmar och 4 minuter.

Extra om programmet

Författaren till boken PLUTTE - EN OVANLIG KANIN

Boken PLUTTE - en ovanlig kanin. Finns på Akademibokhandeln i Tyresö. Kolla på Instagram där finns det recentioner och omdömen.

Ett uppslag i boken

podcast ikon

Programmet hörs på närradion i Tyresö. Tyresöradion sänder personintervjuer, fördjupningar för olika intressen, föreningsinformation, evenemang m.m.